Przedwczesny wytrysk

6000-319-ico-wu.jpg

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Mówi się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż piętnastu ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, jeśli pojawi się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W tych razach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wtedy jest to objaw chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem posiadają mężczyźni narażeni na nagminne zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nahttp://pewna-apteka.pl/levitra.php

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz