Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich preferencji zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców bywa różny, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy produkt ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i dodatkom.
W takowym komplecie śnieżna bluzka zachowuje klasyczny, dopasowany krój i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są standardowo wygięte, lecz nieskomplikowane i postawione, co od razu dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana bywa podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny model z tkaniny. Taka tkanina nadaje jej lekko awangardowego stylu i przekonuje, że zakładająca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez czółenek na szpilce. My doradzamy połyskujące, srebrne szpilki o topowym, głęboko wyciętym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Nieszablonowe buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję zdobi wyrafinowany naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia wiele łączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji łącznie z linkami do sklepów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przenosi na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie torebki damskie